Ostatnia wizyta: Teraz jest 29 mar 2024, o 17:10


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak przygotować beczkę dębową
PostNapisane: 18 kwi 2015, o 15:17 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1078
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
2-3 miesiące w nowej beczce to może być nieco za wiele dla wina, trzeba by ją wcześniej odpowiednio przygotować.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczę beczkę dębową
PostNapisane: 18 kwi 2015, o 15:55 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 11 lis 2013, o 20:00
Posty: 52
Lokalizacja: Skierniewice
To już sobie zrobi osoba którą chce ją wynająć. A jak to zrobić?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczę beczkę dębową
PostNapisane: 18 kwi 2015, o 16:59 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1078
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
Należy kilkakrotnie zalać beczkę wodą i pozostawić na kilka godzin, w ten sposób pozbywamy się najbardziej "brutalnych" aromatów, bez tego zabiegu wino smakowało by jak wino z deski dębowej.

Pomimo tego zabiegu pierwsze wino nie będzie rewelacyjne i nie można przesadzić z czasem (z mojego doświadczenia max 2 tygodnie), po tym czasie beczkę płuczemy, odkażamy i zalewamy kolejnym winem tym razem już na dłuższy czas (1-2 miesiące), po takim przygotowaniu mamy beczkę gotową do długotrwałego leżakowania win lub miodów, oczywiście po kolejnym płukaniu i odkażaniu.

Trochę duża ta Twoja beczka, ja mam 30l, i jest wystarczająca, na dużą należy mieć duże nastawy do napełnienia, jest wtedy bardzo ciężka, należy również pamiętać iż musi stać w odpowiednich warunkach klimatycznych.

Z beczkami jest trochę zabawy ale warto, w innych naczyniach procesy starzenia nie przebiegają tak doskonale.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczę beczkę dębową
PostNapisane: 18 kwi 2015, o 20:32 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 11 lis 2013, o 20:00
Posty: 52
Lokalizacja: Skierniewice
To, że bedzie ciezka mi nie przeszkadza bo ją zalewam i ma stać. Nikt nie bęrdzie jej ruszał. Warunki w piwnicy mam jakie mam i nie dam rady ich zmienić :D Duża wilgotność i temperatura 5-15C, zalezna od temperatury na dworzu. Czasem latem jak ją powietrze to jest bardziej sucho i ciepło.
Damian w Pawłowiance mi powiedzieli, że do leżakowania nie nadają sie beczki mniejsze niz 50l. Chodzi o stosunek ilosci plynu do powierzchni dębu. Mam mniejsze beczki które są zalane słodkim winem. Za 3-4 miesiące je zleje i wleje trunki właściwe. Wino zapewne będzie przedębione i pojdzie na rurki ;) I to samo chce zrobic z tą 50l. Tyle, że będę ją zalewał Whiskey, a z tego co czytałem to burbonem whiskey, bo to dokładnie zacieram, zalewa się świerze beczki. Tylko boje się, że zrobi się mocno dębowy. A takiego nie lubię.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczę beczkę dębową
PostNapisane: 19 kwi 2015, o 11:14 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1078
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
To może wystarczy ją nieco oddębić poprzez kilkukrotne zalanie wodą na parę dni i będzie gotowa pod tego Burbona.
Myślałem że potrzebujesz w beczce aromatów winnych, często do leżakowania mocnych trunków używane są beczki po winach z racji na pozostałości aromatyczne po wcześniejszej zawartości, ale jeśli nie to wystarczy ją oddębić.

Co do wielkości sprzedawanej beczki to ja ich rozumiem, gdybym był producentem namawiał bym na 125litrowe, bo takie są najlepsze 8-) , niestety każdy ma swój punkt widzenia. A ja szanuje od jakiegoś czasu swój kręgosłup ;) i staram się nie używać nic cięższego niż 40l.

_________________
Pozdrawiam serdecznie.
Damian

"...Nikt się od miodu po ziemi nie toczy,
Miód tylko lepszej dodaje miny,
Najeża wąsy, stroi czupryny,
Moc leje w piersi, odwagę w oczy..."
Tomasz Zan


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczę beczkę dębową
PostNapisane: 19 kwi 2015, o 12:42 
Coś już napisał
Coś już napisał

Dołączył(a): 11 lis 2013, o 20:00
Posty: 52
Lokalizacja: Skierniewice
To Ty juz staruszek jesteś :mrgreen:
Gość z Pawłowianki wydawał się bardzo w porządku. Nie namawiał do niczego tylko wytłumaczył. Mówił, że beczki poniżej 50l nie nadają się do leżakowania alkoholi bo szybko przedębią trunek. W beczce 50l alkohol można przetrzymywać do 2 lat, w 100l do 3 lat a w 225l długie lata. Tak mi wyjaśnił. Robią beczki dla polmosów, winiarni, dla prywatnych klientów sprowadzają dąb francuski i amerykański. Więc myślę, że wie o czym mówi. Dla przykładu zamówiłem teraz dwie beczki od jakiegoś producenta znalezionego na allegro (były sporo tańsze niż pawłowianka)Przysłał mi je i okazało się, że w środku są lekko odymione a z wierzchu polakierowane :shock:
Na szczęście przyją zwrot. Ale dziwił się dlaczego nie mogą być lakierowane. Producent :lol:
Inne beczki zalałem winem właśnie dlatego jak mówisz, żeby nabrały posmaku winnego. Tylko z tą nie wiem co zrobić pod ten burbon. Myślę, że 2-3 miesiące z winem by jej nie zaszkodziły. Nie chcesz sobie wina podębić? Nieraz bywam w rzgowie to moglbym Ci podrzucić.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak przygotować beczkę dębową
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 19:51 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1078
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
Pawłówka do renomowany producent i robią bardzo dobre beczki.
Ja swoja kupowałem u Pana Eugeniusza Okruty (http://www.beczkidebowe.pl/), robi również bardzo dobre beczki za nieco mniejsze pieniądze - przygotowane pod konkretne zamówienie (moc wypalenia, sposób przygotowania itd).

_________________
Pozdrawiam serdecznie.
Damian

"...Nikt się od miodu po ziemi nie toczy,
Miód tylko lepszej dodaje miny,
Najeża wąsy, stroi czupryny,
Moc leje w piersi, odwagę w oczy..."
Tomasz Zan


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczę beczkę dębową
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 14:39 
Administrator
Administrator

Dołączył(a): 26 paź 2009, o 15:37
Posty: 513
Damian napisał(a):
... po tym czasie beczkę płuczemy, odkażamy i ...

A po co ? :shock:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczę beczkę dębową
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 18:50 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2009, o 15:37
Posty: 1078
Lokalizacja: Łódź-Rzgów
Marek napisał(a):
Damian napisał(a):
... po tym czasie beczkę płuczemy, odkażamy i ...

A po co ? :shock:


Czasami może faktycznie okazać się to niekoniecznym zabiegiem, ale są pewne wyjątki: nie zawsze zależy nam na przenoszeniu nadmiernych aromatów z poprzedniego wina, dla bezpieczeństwa, wino może posiadać jakąś wadę, może dojść do zakażenia kolejnego wina.

Literatura (Gospodarstwo piwniczne Konrada Miklewicza) podaje dokładne sposoby przygotowywania nowych beczek. Oraz sposoby postępowania z beczkami używanymi, po zdrowym winie i po chorym.

Beczki po chorym winie należy dobrze wypłukać, odbić dno a wnętrze wyszorować przy użyciu gorącej wody oraz , następnie beczkę należy ponownie wypalić tak jak czynią to bednarze, dno zabić wyparzyć przez krótki czas wrzątkiem i dokonać dezynfekcji wnętrza kwasem solnym 10%, i kolejne płukanie.

_________________
Pozdrawiam serdecznie.
Damian

"...Nikt się od miodu po ziemi nie toczy,
Miód tylko lepszej dodaje miny,
Najeża wąsy, stroi czupryny,
Moc leje w piersi, odwagę w oczy..."
Tomasz Zan


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.053s | 14 Queries | GZIP : Off ]