Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, o 10:15


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co do hibiskusa
PostNapisane: 14 sie 2012, o 23:14 
Pierwsze kroki
Pierwsze kroki

Dołączył(a): 11 gru 2011, o 12:02
Posty: 12
Lokalizacja: Łódź
Witam, chciałbym prosić o poradę doświadczonych kolegów winiarzy.

Ostatnio będąc w lesie pozbierałem nieco jeżyn (za mało by było na samodzielne wino, nawet 5 litrów), trochę też dostałem, w zimę mam w planie nastawić kolejne wino hibiskusowe (przynajmniej mam nadzieję, że do grudnia będę mógł wrzucić do butelek obecne, które stabilizuje się w balonie) i pomyślałem, że jakiś % tych jeżyn mógłby się fajnie komponować ze smakiem hibiskusa. Takie lekkie owocowe winko, gdzie soku owocowego dodawał bym na różnych etapach fermentacji, aby część aromatów owocowych pozostała (w zamyśle, bo nie wiem co się stanie w praktyce i czy to dobra metoda) Póki jeszcze czas, mogę dokupić jeszcze trochę różnych owoców, pomrozić je i wykorzystać w grudniu/styczniu. Tylko nie wiem co się nada, dlatego proszę o poradę. Dużo tego kupować nie muszę, bo niestety reszta moich domowników nie podziela z takim entuzjazmem mojej pasji i nie chcą się godzić na kolejne balony w piwnicy :cry:

A jeszcze tyle różnych win do zrobienia, no nic cierpliwość powinna być podstawową cechą winiarza.

(mam nadzieję, że gdy już zabutelkuję pierwsze wyroby to zmienią zdanie)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co do hibiskusa
PostNapisane: 15 sie 2012, o 09:47 
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2009, o 19:39
Posty: 449
Lokalizacja: Śródmieście-Wschód
Wino hibiskusowe z dodatkiem owoców leśnych i mrożonych pojawiało się na warsztatach w Biowinie, jest też opisane na forum. Jedno miałem okazję spróbować i było bardzo udane, drugie ponoć jeszcze lepsze. Z owoców myślę, że nadadzą się każde ciemne: jeżyna, jagoda, malina, aronia, śliwka, czeremcha, czarny bez...

Teoretycznie najwięcej świeżych, owocowych aromatów powinien dać sok owocowy, który nie przefermentował. Zastosowałem taki dodatek świeżego soku z kilku różnych owoców do ustabilizowanego wina hibiskusowego, ale jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek wnioski.

_________________
Blog Wino domowe 2.0, czyli nowoczesna i profesjonalna produkcja alkoholu w domu

Ludzie sukcesu bardziej dbają o "przyjemne wyniki", podczas gdy nieudacznicy o "przyjemne metody". B. Tracy

Pozdrawiam
Filip


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.027s | 16 Queries | GZIP : Off ]